Technologia

PROMMAX - jest producentem stolarki budowlanej wchodzącym w skład Grupy Promesa, co pozwoliło na inwestycje w nowoczesny park maszynowy, rozwój technologiczny oraz znaczne zwiększenie obrotów.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji wraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz ciągłe rozwijanie produktu pozycjonują zakład na rynku jako cenionego dostawcę stolarki okiennej i drzwiowej. Wysoka jakość, piękna forma, bogata kolorystyka - to cechy, dzięki którym produkowane przez nas wyroby cieszą się wyjątkowym powodzeniem u odbiorców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów nieustannie podnosimy standardy funkcjonalne i estetyczne naszych wyrobów. Przemyślana konstrukcja elementów drewnianych, zachowanie ostrych reżimów technologicznych, precyzyjna selekcja, wyróżnia nasze produkty wśród innych okien drewnianych oferowanych w Polsce. Oferujemy Państwu okna wykonane z najwyższej jakości drewna sosnowego, mahoniu meranti i dębu.

Gatunki drewna

Powłoki malarskie naszych wyrobów skutecznie zabezpieczają drewno przed działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych. Wodorozcieńczalne farby i lakiery nie złuszczają się, są paroprzepuszczalne i bezpieczne dla zdrowia. Nakładane są cztery powłoki: pierwsza to impregnat zabezpieczający przed grzybami i pleśnią, która wnika w drewno na grubość do 6 mm, druga to warstwa podkładowa, trzecia – międzywarstwa i czwarta to lakier nawierzchniowy (w przypadku meranti nakładany dwukrotnie). Odporność powłok malarskich na działanie promieni UV zapewnia długotrwałą czystość barwy. Oferujemy szeroką gamę kolorów z palety RAL oraz lakierów koloryzujących - uwidaczniających naturalny rysunek drewna.

O doskonałych parametrach okien decyduje również zastosowanie wysokiej jakości okuć obwiedniowych firmy GU. Wzmacniają one konstrukcję okna, ryglując skrzydło na całym jego obwodzie i zapewniają prawidłowy docisk do ościeżnicy. Umieszczenie mechanizmu centralnego sterowania w klamce gwarantuje komfortowe otwieranie i zamykanie okien, jak również możliwość rozszczelnienia okna bez konieczności jego otwierania, co zapewnia właściwą wentylację pomieszczeń. Nasze okna wyposażamy seryjnie w energooszczędne zestawy 2-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym. Przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest argonem. Zestaw taki posiada współczynnik przenikania ciepła Us=1,0 W/m2K, dzięki czemu wnętrze Państwa mieszkania staje się cieplejsze.

Energooszczędne okna drewniane to efekt wieloletniego doświadczenia i zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Dzięki nim tradycyjny surowiec stosowany od setek lat zyskuje znakomite parametry techniczne i staje się materiałem wysokiej jakości: trwałym, stabilnym, wytrzymałym i odpornym na działanie czynników atmosferycznych. Nowoczesny park maszynowy pozwala w znacznym stopniu ograniczyć lub całkowicie wyeliminować wydzielanie do atmosfery związków zagrażających środowisku.